Przejdź do zawartości Przejdź do Menu głównego Go to English version Przejdź do Stopki strony

Zostań rejestratorem

Program Partnerski NASK skierowany jest do rejestratorów i inwestorów domenowych. Obecnie uczestniczy w nim ponad 200 podmiotów z całego świata.

Jeżeli chcesz zostać rejestratorem nazw w domenie .pl, dołącz do nas i przystąp do Programu Partnerskiego NASK.

Program Partnerski NASK

Proponowany przez NASK Program Partnerski skierowany jest do podmiotów, które chcą pośredniczyć w rejestracji nazw w domenie .pl. Program ten działa zgodnie z funkcjonującym na świecie modelem „registry-registrar”. NASK (registry) udostępnia rejestratorom (registrarom), czyli podmiotom, które przystąpiły do Programu Partnerskiego, możliwość samodzielnej rejestracji i obsługi domen internetowych bezpośrednio w rejestrze domeny .pl. Dostęp do głównego rejestru domeny .pl jest ciągły (24/7/365) i w 100% automatyczny. Więcej informacji na temat korzyści wynikających z przystąpienia do Programu Partnerskiego NASK znajdziesz na tej stronie.

Jak zostać rejestratorem?

Warunki przystąpienia do Programu Partnerskiego NASK:

  1. Wpłata pierwszej zaliczki na konto pre-paid, na poczet przyszłych rejestracji i utrzymania domen .pl oraz innych czynności w ramach współpracy dotyczącej domen internetowych, w wysokości 10 000 PLN. *

  2. Posiadanie technicznych warunków umożliwiających bezpieczne przechowywanie informacji o abonentach domen internetowych.

* Wiążące zasady dotyczące wpłaty i zwrotu zaliczki reguluje „Porozumienie w sprawie współpracy dotyczącej nazw domen internetowych”.

Wszelkie pytania dotyczące Programu Partnerskiego NASK i warunków wstępnych kieruj na adres partner@dns.pl. Jeżeli wolisz kontakt telefoniczny, zadzwoń do nas: +48223808300.

Informacje techniczne:

W zbudowanym przez NASK systemie automatycznej rejestracji i obsługi domen, wymiana informacji przebiega w oparciu o zmodyfikowany protokół EPP.

W związku z tym, przyszły rejestrator musi zbudować lub dostosować swój system tak, by komunikował się on z systemem NASK (informacje techniczne znajdują się niżej).

  1. Informacje o standardzie protokołu EPP.

  2. Dokument opisujący modyfikacje protokołu EPP (PDF).